Перейти до головного змісту

ПРО ЦЕЙ КУРС

Як виглядають успішні реформи? Як зрозуміти, чи зміни стали позитивними або негативними? Що відбувається з країною? Які дії влади варті вашої підтримки, а які популярні серед мас ініціативи можуть негативно вплинути на майбутнє, хоча добре виглядають на перший погляд? Різні команди реформаторів, класичні та революційні підходи, власний погляд на динаміку змін – все це у курсі «Механіка реформ».

Курс «Механіка реформ» присвячений реформам в Україні, які відбулись після Революції Гідності. Ви дізнаєтесь, як проводилися реформи, який досвід та ідеологія бралися за їхню основу, чому ухвалювались ті або інші рішення безпосередньо від людей, які працювали над розробкою та впровадженням реформ. Під час навчання ви одержите достатньо інформації для формування аргументованої та виваженої позиції щодо проведених реформ в Україні та розуміння подальшого курсу змін у нашій державі.

Якщо ви хочете бачити та розуміти зміни, які відбуваються з Україною, та власноруч творити ці зміни, то цей курс - для вас.

У курсі ми спершу детально розберемо всі важливі аспекти інституціоналізму та державного управління, довідаємось, чому важливі державотворення та бюрократія разом із Олександром Стародубцевим. А саме, приділимо увагу наступним питанням:


  1. Суть держави, базові інститути.
  2. Важливість автономності держави та незалежності гілок влади.
  3. Прозорість та підзвітність держави як засіб збільшення спроможності бюрократії.
  4. Корупція. Культура. Професіоналізм та високий етичний рівень державних службовців.
  5. Роль довіри до інституцій.
  6. Бюрократія, демократія та середній клас. Висновки.

З теоретичним опертям поговоримо про приклади вже здійснених в Україні реформ та тих, що знаходяться у процесі проведення.

Про шлях від стартапу до ДП «Прозорро Продажі» розкажуть Олексій Соболєв та Андрій Мотовиловець.
Все про реформу охорони здоров’я розповість в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, а про компонент E-Health в межах цієї реформи розкаже координатор програми Юрій Бугай.
Про основні аспекти реформи суспільного мовлення ви дізнаєтеся від Зураба Аласанії. А про реформу державних підприємств, зокрема реформування ДП «Укрпошта», розкаже Ігор Смелянський.
Долучайтесь! Навчаймось та змінюємо Україну разом!

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЛЕКТОРІВ

Стародубцев

Олександр Стародубцев

Олександр Стародубцев народився в Харкові в 1979 р та закінчив Харківський національний університет "ХПІ" у 2002 р. Після переїзду до Києва у 2000 році, Олександр працював на фондовому ринку, де зробив кар'єру від фахівця бек-офісу до керуючого партнера української філії мультинаціональної компанії.

Під час Революції Гідності Олександр разом з друзями створив громадську ініціативу Відкритий Університету Майдану. Відразу після революції Олександр почав громадський рух за реформування сфери державних закупівель. З часом ця ініціатива отримала назву "Prozorro". Олександр приєднався до Міністерства Економічного Розвитку і Торгівлі в якості директора департаменту регулювання державних закупівель в квітні 2015 року, з тим щоб пришвидшити реформу. Менш ніж за рік була розроблена нова електронна система, прийняте все необхідне законодавство, та всі стейкхолдери були навчені і підготовлені до переходу на повністю електронну систему закупівель. Пізніше в 2016 році Prozorro була визнана у всьому світі, вигравши кілька відомих нагород. Крім того, Prozorro стала надихаючим прикладом для інших реформ в Україні. Зараз Олександр займається просуванням реформи державної служби.

Олександр закінчив програму МВА в Києво-Могилянській Бізнес-Школі. Він став випускників року KMBS в 2015 році. В 2017-2018 році проходив навчання в Стенфордському Університеті на програмі Ukrainian Emerging Leaders Program.

Смілянський

Ігор Смілянський

В. о. генерального директора ПАТ «Укрпошта». Народився в 1975 р в Одесі. Має більше 17 років професійного досвіду роботи в сфері стратегічного, управлінського і фінансового консалтингу. Останнім часом працював в Нью-Йорку (США) в американському офісі міжнародної аудиторської компанії KPMG. Має досвід роботи в Україні та інших країнах світу. Отримав ступінь МВА в Georgetown University, юридичну освіту в George Washington University Law School і бухгалтерську освіту в Pace University in New York.

Поширені питання

Курс безкоштовний?

Курс повністю безкоштовний. Викладачі можуть рекомендувати навчальну літературу, щоб ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все, що вам знадобиться – доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.

Внести до списку