Діалог та медіація: Шлях до порозуміння

Prometheus

Доступний постійно

Про курс

Щодня ми сваримось через дрібниці, які видаються чи не найважливішими під час суперечки. На роботі, у транспорті, у соціальних мережах, вдома. Сваримось, а потім шкодуємо, оскільки розуміємо, що жодна сварка не варта тих негативних емоційний та розірваних зв‘язків, не варта наших зусиль та нервів. Дуже важко знайти людину, яка б не хотіла повернути час назад, знайти спільну мову, спробувати розв’язати конфлікт або уникнути його.

Можливість віднайти діалог та спільну мову навіть у найскладнішій ситуації – це поєднання кількох надзвичайно важливих сфер: дипломатії та культури, конфліктології та медіації, історії та мистецтва. Відповідальний крок на зустріч іноді надзвичайно важкий, але як саме його треба зробити та хто має його зробити першим? Порозуміння – складний шлях, ставати на який доводиться впродовж життя кожному із нас. Цей курс покликаний допомогти вам зрозуміти, як саме шукати та знаходити кроки до порозуміння, на що звернути увагу під час подолання конфліктів та на чому зосередитись у розробці власного алгоритму ефективного діалогу.

Ми надамо вам дієві інструменти, які будуть стосуватись всіх сфер нашого життя. Разом зазирнемо у минуле та поглянемо у майбутнє. Розглянемо приклади конфліктних ситуацій та способи їх подолання. Розробимо чіткий план ведення діалогу, який можна буде адаптувати до складних життєвих ситуацій. До участі у курсі ми запросили експертів та відомих фахівців, які поділяться із вами власними прикладами пошуку шляхів до порозуміння.

Курс розроблено, створено та впроваджено при підтримці Robert Bosch Stiftung в рамках реалізації проєкту.

Думки, висловлені в онлайн-курсі, є позицією авторів курсу та не обов'язково відображають позицію Фонду Роберта Боша, Black Sea Trust та їх партнерів.

ДЛЯ КОГО ЦЕЙ КУРС?

Цей курс розрахований на всіх, для кого важлива та потребує роз’яснень проблема подолання конфліктів у колективі, родині, на рівні локальному та державному. Курс стане у пригоді всім, хто стикається із конфліктними ситуаціями або цікавиться причинами їх виникнення та способами розв’язання. Особливо корисним цей курс буде для представників публічного адміністрування, адже публічна служба – це концентрація інтересів різних соціальних, економічних, політичних, етнічних, конфесійних груп та об’єднання цих інтересів заради спільної мети. В умовах, коли люди не розуміють та не готові чути один одного, професійна місія державних службовців полягає в забезпеченні та реалізації саме суспільних інтересів через захист національних інтересів і задоволення гострих суспільних потреб. Відповідальність державних службовців – це відповідальність за мир, довіру та подолання конфліктів.

Давайте навчатись разом!

Тривалість курсу

3 тижні

Вимоги до знань слухачів

Ваша щира цікавість та прагнення до навчання.

Структура курсу

Лекція 1. Порозуміння: значення та сфери застосування.
Лекція 2. Конфлікт як причина непримиренності.
Лекція 3. Способи розв’язання конфліктів.
Лекція 4. Роль посередника під час діалогу та медіації.
Лекція 5. Негативний і позитивний мир.
Лекція 6. Алгоритм примирення.
Лекція 7. Прості дієві поради щодо подолання конфлікту.
Лекція 8. Культура як інструмент діалогу.
Лекція 9. Історична пам’ять як шлях до порозуміння.

ОБСЯГ КУРСУ

30 годин

ФОРМА НАВЧАННЯ

Онлайн-курс, опановується дистанційно

ФОРМА ПІДТВЕРДЖЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАВЧАННЯ

Сертифікат про успішне завершення навчання з вказання кількості годин. Автентичність сертифікату можна перевірити за посиланням на ньому. Всі видані сертифікати внесено до реєстру, з яким можна ознайомитись за посиланням.

НАПРЯМ НАВЧАННЯ

Комунікація та взаємодія

ПЕРЕЛІК КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ, ЩО ВДОСКОНАЛЮВАТИМУТЬСЯ/НАБУВАТИМУТЬСЯ

Комунікація та взаємодія; прийняття ефективних рішень

МЕТА КУРСУ

Навчити шукати та знаходити кроки до порозуміння, розробляти план ведення діалогу під час подолання конфліктів, розробляти власний алгоритм ефективного діалогу.

НАВЧАЛЬНА ПРОГРАМА

Назва розділів і тем Кількість годин
Всього у тому числі
Лекції Тестування Самостійна робота
Вступ 1 1 0 0
Лекція 1. Порозуміння: значення та сфери застосування. 0,5 0,5 0 0
Лекція 2. Конфлікт як причина непримиренності. 0,5 0,5 0 0
Лекція 3. Способи розв’язання конфліктів. 5 1 1 3
Лекція 4. Роль посередника під час діалогу та медіації. 5 1 0 4
Лекція 5. Негативний і позитивний мир. 0,5 0,5 0 0
Лекція 6. Алгоритм примирення. 5 1 0 4
Лекція 7. Прості дієві поради щодо подолання конфлікту. 1,5 0,5 1 0
Лекція 8. Культура як інструмент діалогу. 5 1 1 3
Лекція 9. Історична пам’ять як шлях до порозуміння. 6 2 1 3
Всього годин 30 9 4 17

Лектори

Ірина Побідаш

Ірина Побідаш

Кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри видавничої справи та редагування КПІ ім. Ігоря Сікорського; захистила дисертацію з теми «Видавнича та журналістська діяльність Л. Глібова»; автор 40 наукових статей з видавничої справи та редагування, мови та літератури; редактор, укладач, співавтор посібників з фольклористики («Над вертепом звізда ясна», «Головні свята різдвяного циклу», «Різдвяна ніч»); автор наукового видання «Леонід Іванович Глібов – письменник, педагог, журналіст»; навчального видання «Практична стилістика: збірник вправ».

Олеся Геращенко

Олеся Геращенко

Дослідниця з культурології, сертифікована медіаторка і громадська активістка в сфері медіації, діалогу і розбудови миру. Вона отримала магістерський ступінь з міжнародного бізнесу в 2001 році та з міжнародного права у 2008 році. Олеся є авторкою онлайн-курсу з менеджменту конфліктів; співавторкою дослідження «Природа майбутніх конфліктів» Центру стратегічного дослідження в м. Гаага; ініціаторкою соціального проєкту з сімейної медіації. В березні 2014 року у відповідь на суспільні виклики, Олеся заснувала «Центр Злагоди» як платформу для побудови взаєморозуміння між громадами в різних регіонах України і підвищення можливостей людей щодо трансформації конфліктів мирним шляхом. Олеся є аспіранткою з культурології Національного університету «Києво-Могилянська академія» з дослідницьким проєктом щодо ролі візуального мистецтва в процесах розбудови миру.

Марина Саєнко

Марина Саєнко

Керуючий партнер Адвокатського об’єднання «Закон Перемоги», сертифікована медіаторка Українського центру медіації при Києво-Могилянській бізнес-школі. Сертифікована бізнес-медіаторка Промислово-торговельної палати Мюнхена та Верхньої Баварії, медіаторка Центру медіації при Київській Торгово-промисловій палаті, тренерка Програми «Мистецтво медіації для адвокатів», реалізованої Вищою школою адвокатури ВГО «Національна асоціація адвокатів України» спільно з Українським центром медіації при Києво-Могилянській бізнес-школі. Авторка понад 150 публікацій у фахових та бізнесових виданнях, організаторка та доповідачка на всеукраїнських та міжнародних конференціях з юридичних питань та питань медіації. Основні спеціалізації: вирішення бізнес-спорів за допомогою медіації, корпоративні правовідносини, захист бізнесу, інвестиційна діяльність, внутрішньоорганізаційні спори.

Гостьові лектори

Ігор Козловський

Ігор Козловський

Український вчений, релігієзнавець, кандидат історичних наук, письменник, громадський діяч, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України. Президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, керівник Донецького обласного відділення Української асоціації релігієзнавців, президент громадської організації «Центр Діскавері», віцепрезидент Українського центру ісламознавчих досліджень. 27 січня 2016 року був захоплений бойовиками так званої «Донецької Народної Республіки» за проукраїнську позицію, піддавався тортурам і перебував в полоні майже 2 роки (700 днів) до 27 грудня 2017 року. Звільнений з полону за обміном. В'язень сумління.

Георгій Коваленко

Георгій Коваленко

Ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості, священник Православної Церкви України, філософ, блогер, громадський діяч.

Поширені запитання

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних у межах курсу матеріалів буде достатньо для успішного його закінчення. Все, що Вам знадобиться, – доступ до мережі інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

Чи зможу я отримати сертифікат після завершення цього курсу?

Так! Успішно виконайте усі завдання курсу й отримайте сертифікат про його закінчення з підписом викладача!

У який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання, форум та можливість отримати сертифікат доступні в будь-який час.