Перейти до головного змісту

Підготовка до ЗНО з фізики

Запис на курс закрито

Інформаційний партнер курсу

Про цей курс

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – без сумніву є найважливішим іспитом, який складають випускники шкіл України, адже саме за результатами ЗНО відбувається зарахування до ВНЗ.

Prometheus спільно із партнерами з проекту «Освіта – онлайн» розробили перший в Україні масовий відкритий онлайн-курс по підготовці до успішного складання ЗНО з фізики.

За відведені для курсу 6 тижнів важко якісно пройти повну шкільну програму з фізики, тому ми зосередились на першому та найважливішому розділі шкільного курсу – механіці. Найважливішим він є з тієї точки зору, що формули, закони і теореми механіки використовуються потім в усіх інших розділах фізики (теплові явища, електрика та магнетизм, оптика, атомна та ядерна фізика).

Особливістю курсу є той факт, що окрім суто практичних навичок у розв’язуванні задач, учням будуть запропоновані теоретичні та практичні довідки із суміжних розділів: робота із векторами, запис числа у стандартному вигляді та інші.

Також, в рамках курсу будуть дані корисні поради щодо складання ЗНО взагалі (як найкраще підготувати себе психологічно, що можна і не можна робити під час іспиту та ін.), і будуть розібрані завдання пробного тестування з фізики, яке відбудеться в березні.

Розробляючи курс, ми зосередилися на досягненні суто практичної мети: максимально підготувати учнів до успішної здачі ЗНО з фізики. Цим зумовлена структура курсу: теоретична довідка із максимальним акцентом на подальший розбір типових та найважливіших завдань, які можуть зустрітися під час складання цього іспиту.

В рамках курсу будуть розглянуті наступні теми підкріплені розбіром завдань ЗНО минулих років та інших практичних прикладів:

 • Вступ до кінематики.
 • Вектори. Робота із векторами.
 • Рівномірний прямолінійний рух.
 • Відносність руху.
 • Нерівномірний рух. Середня та миттєва швидкості.
 • Рівноприскорений рух.
 • Вільне падіння.
 • Рівномірний рух тіла по колу.
 • Динаміка. Закони Ньютона.
 • Закон всесвітнього тяжіння. Сила тяжіння. Прискорення вільного падіння.
 • Сила пружності. Закон Гука.
 • Сила тертя.
 • Алгоритм розв’язування задач з динаміки.

В рамках курсу буде запропоновано вхідне та вихідне тестування, що дозволять оцінити успішність оволодіння матеріалами курсу.

Тривалість курсу

6 тижнів.

Всі матеріали курсу доступні й після його завершення.

Вимоги до слухачів

Курс вимагає знань із програми математики на рівні середньої школи (до кінця першого півріччя 11 класу включно). Особливу увагу слід приділити темам: «похідна функції», «вектори, дії над векторами», «робота із числами, які записані в стандартному вигляді».

Викладач

Koleboshin

СЕРГІЙ КОЛЕБОШИН

Колебошин Сергій Валерійович, відмінник освіти України, директор Овідіопольського НВК, вчитель фізики, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист, член журі та автор завдань всеукраїнських олімпіад та турнірів з фізики, автор методичних збірників та посібників з фізики.

Має великий досвід розробки онлайн-курсів по викладанню фізики, створив авторський курс відео-уроків по програмі фізики 10 класу.

Поширені питання

Чи гарантує проходження курсу успішне складання ЗНО?

Ми можемо гарантувати те, що учні, які успішно засвоять програму курсу, суттєво підвищать свої шанси на успішне складання незалежного тестування. Для прикладу, учні, які в минулі роки готувалися за аналогічною програмою, в середньому складали ЗНО на 15-17 балів вище за своїх однокласників. Але пам’ятайте, що іспит – це не тільки підготовчі курси. Успішність складання ЗНО залежить від багатьох чинників, і в першу чергу – від вас самих.

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання та форум будуть доступні в будь-який час протягом курсу.

 1. Старт

 2. Заняття закінчуються