Перейти до головного змісту

Підготовка до ЗНО з математики

Запис на курс закрито

Інформаційний партнер курсу

Про цей курс

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) – без сумніву є найважливішим іспитом, який складають випускники шкіл України, адже саме за результатами ЗНО відбувається зарахування до ВНЗ.

Prometheus спільно із партнерами з проекту «Освіта – онлайн» розробили перший в Україні масовий відкритий онлайн-курс по підготовці до успішного складання ЗНО з математики.

За відведені для курсу 6 тижнів важко якісно пройти повну шкільну програму з математики, тому ми зосередились на перших розділах курсу – елементах теорій числових, алгебраїчних, тригонометричних та логарифмічних виразів, алгебраїчних рівнянь та нерівностей (алгебра) та базових основ планіметрії, зокрема, теорій кола, три- та чотирикутників (геометрія). Важливість обраних тем обумовлена тим, що вони є базою, від якої треба відштовхуватись при вивченні подальших розділів. При цьому в рамках курсу планується підготовка до проходження ЗНО з математики для обох рівнів (базового та поглибленого).

Особливістю курсу є той факт, що окрім суто практичних навичок у розв’язуванні певного кола задач, учням будуть запропоновані теоретичні довідки, що містять формулювання правил та теорем, які можна використовувати для розв'язку набагато більш широкого спектру завдань, ніж той, що пропонується в рамках даного курсу. Отже, складений таким чином матеріал допускає модульне розширення на задачі та вправи будь-якого рівня складності.

Також, в рамках курсу будуть дані корисні поради щодо складання ЗНО взагалі (як найкраще підготувати себе психологічно, що можна і не можна робити під час іспиту та ін.), і будуть розібрані завдання пробного тестування з математики.

Розробляючи курс, ми зосередилися на досягненні суто практичної мети: максимально підготувати учнів до успішної здачі ЗНО з математики. Цим зумовлена структура курсу: теоретична довідка із максимальним акцентом на подальший розбір типових та найважливіших завдань, які можуть зустрітися під час складання цього іспиту.

В рамках курсу будуть розглянуті наступні теми, підкріплені розбором завдань ЗНО минулих років та інших практичних прикладів:

Алгебра

 • Числа та дії з числами.
 • Відсотки та пропорції.
 • Вирази та дії з ними.
 • Введення до тригонометрії.
 • Логарифм.
 • Алгебраїчні рівняння та нерівності, їх системи.

Геометрія

 • Основні поняття планіметрії.
 • Коло та круг.
 • Трикутники.
 • Обчислення трикутників.
 • Чотирикутники.

В рамках курсу буде запропоновано вхідне та вихідне тестування, що дозволять оцінити успішність оволодіння матеріалами курсу.

Тривалість курсу

6 тижнів.

Всі матеріали курсу доступні й після його завершення.

Вимоги до слухачів

Курс вимагає від слухачів загальних знань неглибокого рівня з математики, що відповідають середній школі.

Викладач

Oleksandr Romanko

СЕРГІЙ ЗЕЛЕНІН

Вчитель математики, фізики та інформатики, спеціаліст вищої категорії, член журі всеукраїнських олімпіад та турнірів з фізики. Кандидат фізико-математичних наук. Доцент Одеського національного університету імені І. І. Мечникова, доцент Одеського державного екологічного університету (викладач фізико-математичних та комп’ютерних дисциплін).

Має великий досвід розробки онлайн-курсів з математики, фізики та інших дисциплін, як шкільних, так й університетських.

Поширені питання

Чи гарантує проходження курсу успішне складання ЗНО?

Ми можемо гарантувати те, що учні, які успішно засвоять програму курсу, суттєво підвищать свої шанси на успішне складання незалежного тестування. Для прикладу, учні, які в минулі роки готувалися за аналогічною програмою, в середньому складали ЗНО на 15-17 балів вище за своїх однокласників. Але пам’ятайте, що іспит – це не тільки підготовчі курси. Успішність складання ЗНО залежить від багатьох чинників, і в першу чергу – від вас самих.

Курс безкоштовний?

Курс є повністю безкоштовним. Викладач може рекомендувати навчальну літературу, щоб Ви могли глибше вивчити ту чи іншу тему, але доступних в рамках курсу матеріалів буде достатньо для успішного його завершення. Все що Вам знадобиться,– доступ до мережі Інтернет на швидкості, достатній для перегляду відеолекцій.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання та форум будуть доступні в будь-який час протягом курсу.

 1. Старт

 2. Заняття закінчуються