Вибрані питання європейської історії

Український католицький університет

Доступний постійно

Про курс

Метою курсу «Вибрані питання європейської історії» є критичне осмислення суспільного явища, котре вважають центральною подією у європейській історії – переходу від традиційного до модерного світу. Головний наголос ставиться на змінах, які пережили і продовжують переживати головні суспільні структури (сімʼя, місто, нація, покоління), а також артикуляції та відображенні цих змін в ідентичностях, цінностях та міфах. Завданням курсу є також ознайомлення з найголовнішими науковими дискусіями, які ведуться навколо цих змін. Окрім того, кожна з тем обговорюється у специфічно історично-культурному контексті Східної Європи.

Короткий зміст курсу

Курс розрахований на десять тижнів та обіймає дев’ять ключових для європейської історії тем:

1. Традиційне суспільство
2. Модерність та модернізація
3. Місто й урбанізація
4. Нації і націоналізм
5. Шлюб і сім'я
6. Міт
7. Ідентичність
8. Цінності
9. Покоління

Матеріали курсу

Для полегшення праці над темами до кожної відеолекції додано детальний конспект. Теоретичний матеріал, викладений у відеолекціях, доповнено рекомендованою літературою. Рекомендовані до кожної теми тексти поділяються на один базовий текст та додаткову літературу. Ознайомлення з базовими текстами в повному обсязі є обов’язковою вимогою курсу.

Тривалість

10 тижнів

Всі матеріали курсу доступні постійно.

Вимоги до учасників

Учасниками курсу можуть бути усі зацікавлені. Для засвоєння матеріалу та виконання завдань курсу необхідно щотижня виділити 6-8 годин свого особистого часу. Наявність попереднього досвіду навчання на гуманітарних програмах вищих навчальних закладів суттєво полегшить працю над цим курсом. Окремі тексти, рекомендовані до тем, подаються англійською мовою. Тому знання англійської мови є бажаним, але не обов’язковим.

Викладач

Course Staff Image #1

Ярослав Грицак

Український науковець, історик і публіцист. Доктор історичних наук, професор Українського католицького університету. Директор Інституту історичних досліджень та гість-професор у Центральноєвропейському університеті в Будапешті (1996–2009), кілька років викладав у Колумбійському університеті (1994, 2004) та Гарварді (2000, 2001), Дипломатичній Академії у Відні (2001). Професор Honoris Causa, НаУКМА (2010), закордонний член Польської академії умінь (2014). Перший віце-президент Міжнародної асоціації україністів (1999–2005). Головний редактор наукового річника «Україна модерна» (Львів, редактор-засновник), член редакційної колегії часописів «Ab Imperio» (Казань), «Критика» (Київ), «Slavic Review», «Kyiv-Mohyla Humanities Journal» (Київ), член наглядової ради журналу «Harvard Ukrainian Studies» (Кембрідж). Учасник Унівської та Несторівської експертних груп, член Конкурсної комісії з обрання глави Національного антикорупційного бюро.

Ярослав Грицак опублікував більше 500 робіт, в т.ч. книги (читати далі...)

Асистенти курсу

Олена Джеджора

Cтарший викладач кафедри нової і новітньої історії Українського католицького університету, м. Львів.

Максим Мартин

Аспірант кафедри історії України Українського католицького університету, спеціальність Історія України.

Олег Гринчук

Випускник магістерської програми з історії Українського католицького університету.

Чи зможу я отримати сертифікат по завершенню цього курсу?

Так! Успішно складіть всі завдання курсу й отримайте сертифікат про його завершення за підписом викладача.

В який час будуть проходити заняття?

Відеолекції, завдання та форум будуть доступні в будь-який час.